Just one second...

 
olympia 1
oli 3
oli 4
oli 5
oli 6
oli 7
oli 8
oli

Вила Олимпија се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плажата во Калитеа, на десната страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 1/4 апартмани,комплетно реновирани во 2024 година,со вклучена клима во цената,беплатен интернет,со базен само за гостите на вилата,двор со моќност за правење скара.Паркинг е дозволен пред самата вила  и е бесплатен.Во близина на вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.

Датум Тип на соба Цена
18.05-25.05.2024 1/4  АПП 350€
25.05-01.06.2024 1/4  АПП 350€
01.06-08.06.2024 1/4  АПП 385€
08.06-15.06.2024 1/4  АПП 420€
15.06-22.06.2024 1/4  АПП 455€
22.06-29.06.2024 1/4  АПП 595€
29.06-06.07.2024 1/4  АПП 595€
06.07-13.07.2024 1/4  АПП 665€
13.07-20.07.2024 1/4  АПП 700€
20.07-27.07.2024 1/4  АПП 770€
27.07-03.08.2024 1/4  АПП 770€
03.08-10.08-2024 1/4  АПП 770€
10.08-17.08.2024 1/4  АПП 770€
17.08-24.08.2024 1/4  АПП 700€
24.08-31.08.2024 1/4  АПП 630€
31.08-07.09.2024 1/4  АПП 595€
07.09-14.09.2024 1/4  АПП 490€
14.09-21.09.2024 1/4  АПП 420€

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице
·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Meтрополитен Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.

FENALS
FENALS 1
FENALS 2
FENALS 3
FENALS 4
FENALS 5
FENALS 6
FENALS 7
FENALS 8
FENALS 9

Хотел Феналс Мар !!

Имате се што Ви треба за да уживате во одмор полн со релаксација во средина која Ви нуди беспрекорно уживање. Удобни соби, базен, ресторан со шведска маса со тераса, бар, бесплатен Wi-Fi, сместување за домашните миленичиња и другарчиња… Хотелот Фенал Мар располага со голем број на удобности кои ќе го претворат Вашиот престој во многу пријатно доживување.

Ресторанот Fenal Mar е ресторан со шведска маса со голем број на континентални и интернационални јадења.

Датум Возрасен Трет возрасен Дете (02-11.99) Еднокреветна соба
20.06 – 28.06 1185 € 1125 € 820 € 235 € +
28.06 – 05.07 1105 € 1035 € 820 € 235 € +
05.07 – 12.07 1165 € 1085 € 860 € 235 € +
12.07 – 20.07 1210 € 1165 € 890 € 235 € +
20.07 – 29.07 1260 € 1165 € 890 € 235 € +
26.07 – 04.08 1260 € 1165 € 890 € 235 € +
29.07 – 05.08 1205 € 1135 € 860 € 235 € +
03.08 – 11.08 1235 € 1195 € 860 € 235 € +
05.08 – 12.08 1195 € 1135 € 860 € 235 € +
10.08 – 18.08 1235 € 1195 € 860 € 235 € +
12.08 – 21.08 1260 € 1165 € 890 € 235 € +
22.08 – 30.08 1220 € 1115 € 860 € 235 € +
30.08 – 06.09 1130 € 1065 € 830 € 235 € +
06.09 – 13.09 1095 € 1025 € 830 € 235 € +
13.09 – 20.09 1060 € 990 € 820 € 235 € +

 

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. Попустот е за деца од 2 до 11,99 години.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@metropoliten.com.mk или на телефoн 070-227-055.

* Цените за рана резервација важат со уплата до 30.04.2024.

SUN VILLAGE 2
SUN VILLAGE 1
SUN VILLAGE 3
SUN VILLAGE 4
SUN VILLAGE 5
SUN VILLAGE 6
SUN VILLAGE 7
SUN VILLAGE 8
SUN VILLAGE

Хотелот Sun Village 4*, се наоѓа на 3 минути пешачење од плажа и поседува соби со поглед на море и прекрасна сина гледка кон истото. Хотелот располага со 2 приватни базени и  нуди бесплатно WiFi во внатрешноста на хотелот и во градините надвор.
Секоја од собите  е опремена со ТВ, фрижидер, уреден  балкон и биро и истите се со вградени клима уреди кои ќе ви помогнат да се разладите во топлите летни денови. Исто така поседуваат риватна бања со туш. Сеф е достапен само на барање со дополнителен платен надоместок за истиот.
Хотелот располага со свој ресторан, бар и сончева тераса. Рецепцијата е отворена и достапна  за информации 24 часа за своите гости и клиенти. Во околината се достапни  продавници и ресторани кои може да се најдат во рамки од 100м во близина на хотелот . Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

Датум Возрасен Трет возрасен Дете (02-11.99) Еднокреветна соба
20.06 – 28.06 1215 € 1155 € 850 € 235 € +
28.06 – 05.07 1135 € 1075 € 850 € 235 € +
05.07 – 12.07 1195 € 1115 € 880 € 235 € +
12.07 – 20.07 1240 € 1195 € 910 € 235 € +
20.07 – 29.07 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
26.07 – 04.08 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
29.07 – 05.08 1235 € 1165 € 890 € 235 € +
03.08 – 11.08 1265 € 1235 € 890 € 235 € +
05.08 – 12.08 1235 € 1165 € 890 € 235 € +
10.08 – 18.08 1265 € 1235 € 890 € 235 € +
12.08 – 21.08 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
22.08 – 30.08 1250 € 1145 € 900 € 235 € +
30.08 – 06.09 1160 € 1095 € 850 € 235 € +
06.09 – 13.09 1135 € 1055 € 850 € 235 € +
13.09 – 20.09 1090 € 1020 € 850 € 235 € +

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. Попустот е за деца од 2 до 11,99 години.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@metropoliten.com.mk или на телефoн 070-227-055.

* Цените за рана резервација важат со уплата до 30.04.2024.

ALEGRIA
ALEGRIA 1
alegria 2
alegria 3
alegria 4
alegria 5
alegria 6
alegria 7

Хотел Маринер 4* е  место кое нуди модерни, климатизирани соби со приватни балкони. Сместен во Лорет де Мар, хотелот е на само 50 метри од плажата и располага со свој сопствен отворен приватен базен.

Собите кои нудат пријатна и топла атмосфера се декоративно уредени и имаат сатетелитски приклучок и можност за гледање на некоја од вашите омилени Тв серии. Балконите нудат поглед кон мореето. Секоја од бањите се опремени со крпи за редовно користење и менување на истите и фен. WiFi услугата е достапна и бесплатна.

Ресторанот Маринер е ресторан со богат избор на шведска маса со голем број на континентална и интернационална храна. Навечер има музика во живо, а еднаш неделно имаат и  тематска вечер со регионална храна и музика. Центарот на Лорет де Мар е на помалку од 5 минути пешачење од хотелот.

Датум Возрасен Трет возрасен Дете Еднокреветна соба
20.06 – 28.06 1235 € 1185 € 850 € 235 € +
28.06 – 05.07 1135 € 1075 € 850 € 235 € +
05.07 – 12.07 1195 € 1135 € 880 € 235 € +
12.07 – 20.07 1265 € 1230 € 910 € 235 € +
20.07 – 29.07 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
26.07 – 04.08 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
29.07 – 05.08 1235 € 1165 € 890 € 235 € +
03.08 – 11.08 1295 € 1265 € 890 € 235 € +
05.08 – 12.08 1235 € 1165 € 890 € 235 € +
10.08 – 18.08 1295 € 1265 € 890 € 235 € +
12.08 – 21.08 1290 € 1195 € 910 € 235 € +
22.08 – 30.08 1250 € 1145 € 900 € 235 € +
30.08 – 06.09 1160 € 1095 € 850 € 235 € +
06.09 – 13.09 1135 € 1055 € 850 € 235 € +
13.09 – 20.09 1090 € 1020 € 850 € 235 € +

*Политика за деца – попустот за деца може да варира според бројот на денови и избраниот период. Попустот е за деца од 2 до 11,99 години.

*Побарајте понуда за избор на различни термини, тип на соби и пансионски услуги како и за информации и резервации испратете барање на следната меил адреса info@metropoliten.com.mk или на телефoн 070-227-055.

* Цените за рана резервација важат со уплата до 30.04.2024.

 

0011411_vila-penelope-skala-potamia_550

                                                                                                   Вила Пенелопе – Скала Потамиа


Скала Потамиа
е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.
Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата).
Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата)
Вилата не располага со сопствен паркинг.

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Penelope – Skala Potamia
на 20 метри од море
термин Број на ноќи 1/2 студио стандард
  макс. 2 лица
24.05.2024 7               119 €
31.05.2024 7               139 €
07.06.2024 7               175 €
14.06.2024 7               215 €
21.06.2024 7               265 €
28.06.2024 7               325 €
05.07.2024 7               369 €
12.07.2024 7               429 €
19.07.2024 7               469 €
26.07.2024 7               469 €
02.08.2024 7               469 €
09.08.2024 7               469 €
16.08.2024 7               469 €
23.08.2024 7               389 €
30.08.2024 7               315 €
06.09.2024 7               255 €
13.09.2024 7               179 €
20.09.2024 7               139 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштaњето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути
(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос
·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
·         Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

                                                                                                           

0010028_vila-aleksandra-limenas_550

                                                                                                     

                                                                                                           Вила Александра – Лименас


Вила Александра
е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса.
Еко студиото – тераса со поглед на внатрешноста

Координати 40º 46’38.38″N 24º 42′ 26.27″E

Villa Aleksandra – Limenas  
1/2  студио (еко) 1/2 студио стандард 1/3 студио стандард  
мин.
2 лица
мин. 2 лица мин. 3 лица  
                99 €               139 €             149 €  
              119 €               159 €             169 €  
              155 €             195 €            205 €  
              195 €             225 €           235 €  
             245 €             285 €           295 €  
              305 € 345 €           35 €  
              349 € 389 €           399 €  
              409 € 449 €           459 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              369 €             409 €           419 €  
              295 €             325 €           335 €  
              235 €             275 €             285 €  
              159 €             189 €             199 €  
              119 €               159 €             169 €  

 

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч. (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)

Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

 

0011417_vila-eleni-potos_550

                                                                                                             Вила Елени – Потос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.
Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″
Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               119 €             129 €           159 €          189 €          179 €
31.05.2024 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €
07.06.2024 7               189 €             199 €           219 €          249 €          239 €
14.06.2024 7               245 €             255 €           275 €          205 €          295 €
21.06.2024 7               285 €             295 €           315 €          355 €          345 €
28.06.2024 7               315 €             325 €           345 €          385 €          375 €
05.07.2024 7               389 €             399 €           419 €          459 €          449 €
12.07.2024 7               459 €             469 €           489 €          529 €          519 €
19.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
26.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
02.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
09.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
16.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
23.08.2024 7               409 €             419 €           449 €          489 €          479 €
30.08.2024 7               335 €             345 €           365 €          404 €          395 €
06.09.2024 7               275 €             285 €           305 €          355 €          345 €
13.09.2024 7               199 €             209 €           229 €          269 €          259 €
20.09.2024 7               159 €             169 €           189 €          219 €          209 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час
( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос
·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

0010070_atina-studios-golden-bi_550

Атина Студиос – Голден бич

Вила Атина Студиос е лоцирана во Голден Бич на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса со тенди. Вилата располага и со сопствен паркинг и двор за користење на гостите со гарнитура за седење.
Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Vila ATHINA – Golden Beach
на 70 метри од плажа , поглед кон море
термин Број на ноќи 1/2+1  студио стандардна соба 1/3 студио

стандарна соба

    макс. 2 лица и 1 дете до 10 години Макс. 3 лица
24.05.2024 7               149 €             159 €
31.05.2024 7               179 €             189 €
07.06.2024 7               235 €             244 €
14.06.2024 7               285 €             295 €
21.06.2024 7               315 €             325 €
28.06.2024 7               385 €             395 €
05.07.2024 7               425 €             435 €
12.07.2024 7               485 €             495 €
19.07.2024 7               535 €             545 €
26.07.2024 7               535 €             545 €
02.08.2024 7               535 €             545 €
09.08.2024 7               535 €             545 €
16.08.2024 7               535 €             545 €
23.08.2024 7               455 €             465 €
30.08.2024 7               375 €             385 €
06.09.2024 7               315 €             325 €
13.09.2024 7               229 €             239 €
20.09.2024 7               179 €             189 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
·         Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

elsa-06

Synergistically evolve 2.0 technologies rather than just in time initiatives. Quickly deploy strategic networks with compelling e-business. Credibly pontificate highly efficient manufactured products and enabled data.

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)