Just one second...

 

КасандраVila BLUE & WHITE- Nea Flogita

Blue & white

                                                                                                                    Куќа “Blue and White”
Неа Флогита

40.25894, 23.21992

попуст – 12 % за целосна уплата заклучно со 20.04.2024 (сабота)

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики,бистрината на водата,авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови.Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа “Blue and White”е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа Флогита.Оценка на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на НеаФлогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 4високо квалитетни четири креветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот еобезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супер маркет е оддалечен на 150 метри.

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби,модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.
1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.
1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 – приземје. Дуплекс апартманот е простран, огромен и многу комотен трособен стан. Располага со 2 одвоени спални соби со француски кревети, опремени со плакари. Во дневниот престој има единечен кревет и две софи на пуштање. Кујната е оделена посебно и е комплетно опремена со сите потребни елементи, голема трпезариска маса, голем електричен шпорет и фрижидер како и машина за перење. Тоалетот е простран и е со туш. Апартманот има сопствема, огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, опремен е и со клима уред ТВ и Wi-Fi кои се вклучени во цената. Погоден за големи семејства или за 2 семејства со помали деца.
1/4 дуплекс апартман бр.B1– прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.
1/4+1 дуплекс апа

1/4 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

                                                                                                           1.     Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартман бр. А1и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
19/05-26/05 7 79 89 89 99
26/05-02/06 7 89 99 99 109
02/06-09/06 7 99 109 109 119
09/06-16/06 7 119 129 139 149
16/06-23/06 7 129 139 149 159
23/06-30/06 7 149 159 169 179

2.Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 1/4 дуплекс апартман бр. B2 1/4 дуплекс апартман бр. А2  

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3

30/06-07/07 7 649 679 729 779
07/07-14/07 7 689 729 769 829
14/07-21/07 7 749 779 829 899
21/07-28/07 7 749 779 829 899
28/07-04/08 7 749 779 829 899
04/0811/08 7 749 779 829 899
11/0818/08 7 749 779 829 899
18/0825/08 7 749 779 829 899
25/0801/09 7 699 739 779 849

                                                                                                               3.Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)3.

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
01/0908/09 7 139 149 159 169
08/0915/09 7 119 129 139 149
15/0922/09 7 89 99 109 119
22/0929/09 7 79 89 89 99

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни3.100 мкд. (50евра), еденп равец 2.480мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, напромотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импала травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)