Just one second...

 

ОстровиVILA SPIRIDULA-Skiatos

655_skijatos2

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила “Spiridoula“ е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со двокреветни и трикреветни студија, четирикреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Сите соби се со комплетно опремена кујна, клима уред (се доплаќа),  WiFi, балкон.

 

Термин

 

Ноќевања

 Вила Спиридула
Цена Доплата за 3 то и 4 то лице Доплата за деца до 12 години
29.05 7 129€ 89 € 69 €
05.06 7 139€ 99 € 69 €
12.06 7 159€ 109 € 69 €
19.06 7 219€ 129 € 69 €
26.06 7 239€ 149 € 69 €
03.07 7 289€ 169 € 69 €
10.07 7 289€ 179 € 69 €
17.07 7 289€ 189 € 69 €
24.07 7 289€ 189 € 69 €
31.07 7 289€ 189 € 69 €
07.08 7 289€ 189 € 69 €
14.08 7 289€ 189 € 69 €
21.08 7 239€ 179 € 69 €
28.08 7 229€ 169 € 69 €
04.09 7 199€ 139 € 69 €
11.09 7 179€ 119 € 69 €
18.09 7 159€ 89 € 69 €

Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на сместување, поаѓањето е ден претходно (вторник)

Во цената е вклучено:

Ø  Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:

Ø  Автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;

Ø  Трето и четврто  лице плаќаат според табелата;

Ø  Прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;

Ø  Дете до 2 години бесплатно (без седиште);

Во цената не е вклучено:

БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 35 € / 2.170 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;

Ø  Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Ø  Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 60 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;

Ø  Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;

Ø  За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

НАПОМЕНИ:

Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.

Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени
кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате  клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Метрополиен Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)