Just one second...

 

АтосVila “Evangelia”- Ierissos

EVANGELIA-JERISOS-19

                                                                                                         Куќа “Evangelia”- Јерисос

40.399252, 23.880963

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од  3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења  околу Света Гора и островот Амулиани.
Куќа “Evangelia“ се наоѓа на одлична локација, на само 50 метри од прекрасната песочна плажа, во мирна уличка, а многу блиску до главната улица во Јерисос. Во куќата располагаме со 5 наши апартмани на прв и втор кат, реновирани и средени за лето 2023. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Куќата располага со убаво среден сопствен двор со зеленило, цвеќиња, сопствена  ѕидана скара и маси и столови водворот. Има паркинг веднаш зад куќата.

Апартман број 2 (1/4+1) – втор кат. Има одвоена спална соба со брачен кревет,  2 стандардни кревети + 1 помал кревет за дете до 12 години во дневна соба со одлична кујна, која ги има сите потребни елементи. Апартманот има долга, но многу тесна тераса која гледа кон градина.Од двете соби се излегува на терасата. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Апартман број 3 (1/3+1) – втор кат. Квалитетен апартман со одвоена спална соба со брачен кревет, а еден стандарден и еден кревет на извлекување во дневна заедно со целосно опремена одлична кујна. Пространа тераса со страничен поглед море. Од двете соби се излегува на терасата. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Апартман број 4 (1/6+1) – прв кат. Најпростран и најголем апартман во вилата. Има одвоена спална соба со брачен кревет и еден единечен стандарден кревет. Дневната соба е со целосно опремена кујна,  има единечен кревет + кревет на извлекување и софа на пуштање ( димензија на брачен кревет) . Има пространа голема тераса со поглед позади со маса и столчиња и сопствен тоалет. Од двете соби се излегува на терасата.

Апартман број 5 (1/4) – прв кат, со поглед кон градина, има многу тесна, но долга тераса со маса и столови. Апартманот е простран, има брачен кревет во одвоена спална соба и 2 единечни стандардни кревети  во кујна која е со сите потребни елементи. Од двете соби се излегува на терасата. Опремен е со квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Апартман број 6(1/3+1)– прв кат, простран одличен апартман со страничен поглед море со голема тераса. Од двете соби се излегува на  терасата. Располага со брачен кревет во одвоена спална соба, 1 стандарден + 1 кревет на извлекување заедно со кујна. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет и кујна со сите потребни елементи.

1. Вонсезонскицени 

Термин Ноќевања Цена по лице

апартман

бр. 4

Цена по лице

апартман

бр. 2,3,5 и 6

26/05-02/06 7 99 109
02/06-09/06 7 109 129
09/06-16/06 7 139 169
16/06-23/06 7 169 209
23/06-30/06 7 179 229

                                                                                  * Задолжително плаќаат 2 лица во апартман бр. 2,3,5 и 6

* Задолжително плаќаат 3 лица во апартман бр. 4

 

                                                                                                                     2. Сезонскицени

Термин Ноќевања Апартман

бр. 4 градина

Апартман

бр. 2 и 5 градина

Апартман

бр. 3 и 6 море

30/06-07/07 7 539 469 499
07/07-14/07 7 569 499 529
14/07-21/07 7 599 529 559
21/07-28/07 7 599 529 559
28/07-04/08 7 599 529 559
04/0811/08 7 599 529 559
11/0818/08 7 599 529 559
18/0825/08 7 599 529 559
25/0801/09 7 579 509 539

                                                                                                           * цена за наем на апартман 

 

                                                                                                                         3. Вонсезонскицени

 

Термин Ноќевања Цена по лице

апартман

бр. 4

Цена по лице

апартман

бр. 2,3,5 и 6

01/0908/09 7 169 219
08/0915/09 7 149 179
15/0922/09 7 109 129
22/0929/09 7 89 109

                                                                                    * Задолжително плаќаат 2 лица во апартман бр. 2,3,5 и 6

* Задолжително плаќаат 3 лица во апартман бр. 4

 

Напомени и услови:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН– 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИзасопственпревозодредовнатаценасенамалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Вовонсезонските цени во апартманбр. 2,3,5 и 6плаќаатминимум2лица | 3-то, 4-то и 5-толицесесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаатсамопревоздоколкукористат;
 • Вовонсезонските цени во апартманбр. 4плаќаатминимум3лица | 4-то, 5-то и 6-толицесесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаатсамопревоздоколкукористат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА,споредбројотнакреветивоистиот, безвклученпревоз, а превозотседоплаќа:
  • Завозрасни 3.100 мкд. (50 евра), еденправец 2.480 мкд. (40 евра)
  • Задецадо 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еденправец170 мкд. (35евра)
  • Децадо 1,99 годинибесплатно, безседиште
 • Воапартмандозволено е сместувањеналицасогласнобројотнакревети. Наддозволениотброј (воодреденикапацитети) можедасесместимаксимумеднодетедо 5,99годинивокреветсовозрасен.
 • Терминитевотабелатаседеновиназапочнувањенааранжманот.
 • Патничкотоосигурување е задолжително и НЕ е вклученовоцената (информациивоагенција).
 • Ценитесеизразенивоевра, уплатата е исклучивоводенараскапротиввредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra firstили last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата воцена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должнисте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импала травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Метрополитен Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

                                                                  

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)