Just one second...

 
ujvara1

ВИЛА УЈВАРА – ЛЕТО ВО КСАМИЛ 2024

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Ујвара се наоѓа на 200 метри од прекрасната плажа Bora Bora и на околу 100 метри од центарот на Ксамил. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиа на спрат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима (вклучена во цената), WI-FI. Вилата поседува и базен кој што можите да го користите и бесплатен паркинг.

5% попуст за резервација до 30.04.2024
СО УПЛАТА ОД МИНИМУМ 30% ОД ВКУПНАТА СУМА И ДОПЛАТА ДО 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ!

ВИЛА UJVARA
Термин Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/2  соба 1/3 соба 1/4 соба
01.06 – 08.06 7 179 199 219 159 179 199
08.06 – 15.06 7 199 219 239 179 199 219
15.06 – 22.06 7 269 279 299 249 279 299
22.06 – 29.06 7 289 309 329 279 299 319
29.06 – 06.07 7 309 379 399 299 319 339
06.07 – 13.07 7 399 419 439 389 409 429
13.07 – 20.07 7 419 429 449 399 419 439
20.07 – 27.07 7 419 429 449 399 419 439
27.07 – 03.08 7 419 429 449 399 419 439
03.08 – 10.08 7 419 429 449 399 419 439
10.08 – 17.08 7 419 429 449 399 419 439
17.08 – 24.08 7 409 419 439 389 409 429
24.08 – 31.08 7 369 389 409 359 379 399
31.08 – 07.09 7 269 289 309 259 279 299
07.09 – 14.09 7 249 269 289 239 259 279
14.09 – 21.09 7 179 199 219 169 189 209
21.09 – 28.09 7 149 169 189 139 159 179

Напомени:
За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
Климата е вклучена во цената;
Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
За хигиената на собите се грижат гостите;
За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

Попусти:
За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот термин;
Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!
Плаќање:
Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.
Опис на сместувањето:
1/2 – Студио – број.203 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – Студио – број.204 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – Студио – број.202 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни+ 1 дете до 5,99 години.
1/4 – Студио – број.205 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број.201 – втор спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет , балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број.101 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број 102 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – соба – број 103 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – соба – број 104 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/4 – соба – број 105 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола – 65€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа Макпетрол кај кружен тек) – 65€ по лице
Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) Трансфер до Битола – 65€ по лице
Деца од 2-11,99год: – 10€ помалку од цената на возрасен
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (автобуска Станица Транскоп на перон) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
Деца од 2-11,99год: –10€ помалку од цената на возрасен
Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
02:00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
ЕТА го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)