Just one second...

 

ОстровиVILA ATINA STUDIOS-Golden Beach,Thassos

0010070_atina-studios-golden-bi_550

Атина Студиос – Голден бич

Вила Атина Студиос е лоцирана во Голден Бич на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса со тенди. Вилата располага и со сопствен паркинг и двор за користење на гостите со гарнитура за седење.
Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Vila ATHINA – Golden Beach
на 70 метри од плажа , поглед кон море
термин Број на ноќи 1/2+1  студио стандардна соба 1/3 студио

стандарна соба

    макс. 2 лица и 1 дете до 10 години Макс. 3 лица
24.05.2024 7               149 €             159 €
31.05.2024 7               179 €             189 €
07.06.2024 7               235 €             244 €
14.06.2024 7               285 €             295 €
21.06.2024 7               315 €             325 €
28.06.2024 7               385 €             395 €
05.07.2024 7               425 €             435 €
12.07.2024 7               485 €             495 €
19.07.2024 7               535 €             545 €
26.07.2024 7               535 €             545 €
02.08.2024 7               535 €             545 €
09.08.2024 7               535 €             545 €
16.08.2024 7               535 €             545 €
23.08.2024 7               455 €             465 €
30.08.2024 7               375 €             385 €
06.09.2024 7               315 €             325 €
13.09.2024 7               229 €             239 €
20.09.2024 7               179 €             189 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
·         Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)