Just one second...

 
102752ksamil bushati

                                                                                                           КСАМИЛ – ВИЛА БУШАТИ

Вила Бушати. Имa трокреветни, трокреветни со помошен лежај (фотелја на отворање), и четвокреветни студиа (се наоѓаат на високо приземје и цената им е иста како и 1/3+1 студиата). Две лица во соба 1/3 имаат 10 евра попуст
Од плажа е оддалечена 60 метри, на 150м од слободната плажа каде не се плаќаат лежалки .
Студиата се опремени со кујна, клима (вклучена во цена), фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има бесплатен паркинг кој е на располагање на клиентите. Поставен е рутер за Wi-Fi на секој спрат (вклученo во цена). Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.
Дуплексот се наоѓа во станбена зграда нс 100м од вилата. Поседува една дневна соба со два дупли софи на пуштање и плус две спални соби (една со француски лежај и една со два одвоени кревети, кои по потреба се спојуваат).Погоден е за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс капацитет 6 возр+2деца до 11,99год). Опремен е со кујна, 2 клими, голем фрижидер, ТВ, WI-FI.

Локација: 39.768373, 19.999543 Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2023

-Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
-Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
(напомена: првиот и последниот термин се промо цени и не подложат на попуст)

ВИЛА БУШАТИ
Термин Ноќевања 1/3 студио 1/4 и 1/3+1 студио ДУПЛЕКС 6+2
01.06 – 08.06 7 159 179 209
08.06 – 15.06 7 209 229 279
15.06 – 22.06 7 249 269 319
22.06 – 29.06 7 279 299 349
29.06 – 06.07 7 339 359 419
06.07 – 13.07 7 379 399 459
13.07 – 20.07 7 399 429 499
20.07 – 27.07 7 399 429 499
27.07 – 03.08 7 429 449 539
03.08 – 10.08 7 429 449 539
10.08 – 17.08 7 429 449 539
17.08 – 24.08 7 389 409 459
24.08 – 31.08 7 349 369 429
31.08 – 07.09 7 259 279 329
07.09 – 14.09 7 229 249 299
14.09 – 21.09 7 159 179 229

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур.

 

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

  • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • Велес (Мотел Македонија) трансфер до Битола- 00:45 h
  • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола- 00.00 h
  • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.30 h
  • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,20 h
  • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
  • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:00 h
  • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 01.30 h
  • Струга – (пред Х.Дрим) 01:15
Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)