Just one second...

 

ОстровиVILA ELENI-Potos,Thassos

0011417_vila-eleni-potos_550

                                                                                                             Вила Елени – Потос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.
Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″
Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               119 €             129 €           159 €          189 €          179 €
31.05.2024 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €
07.06.2024 7               189 €             199 €           219 €          249 €          239 €
14.06.2024 7               245 €             255 €           275 €          205 €          295 €
21.06.2024 7               285 €             295 €           315 €          355 €          345 €
28.06.2024 7               315 €             325 €           345 €          385 €          375 €
05.07.2024 7               389 €             399 €           419 €          459 €          449 €
12.07.2024 7               459 €             469 €           489 €          529 €          519 €
19.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
26.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
02.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
09.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
16.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
23.08.2024 7               409 €             419 €           449 €          489 €          479 €
30.08.2024 7               335 €             345 €           365 €          404 €          395 €
06.09.2024 7               275 €             285 €           305 €          355 €          345 €
13.09.2024 7               199 €             209 €           229 €          269 €          259 €
20.09.2024 7               159 €             169 €           189 €          219 €          209 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час
( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос
·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)