Just one second...

 
ujvara1

ВИЛА УЈВАРА – ЛЕТО ВО КСАМИЛ 2024

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Ујвара се наоѓа на 200 метри од прекрасната плажа Bora Bora и на околу 100 метри од центарот на Ксамил. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студиа на спрат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима (вклучена во цената), WI-FI. Вилата поседува и базен кој што можите да го користите и бесплатен паркинг.

5% попуст за резервација до 30.04.2024
СО УПЛАТА ОД МИНИМУМ 30% ОД ВКУПНАТА СУМА И ДОПЛАТА ДО 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ!

ВИЛА UJVARA
Термин Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/2  соба 1/3 соба 1/4 соба
01.06 – 08.06 7 179 199 219 159 179 199
08.06 – 15.06 7 199 219 239 179 199 219
15.06 – 22.06 7 269 279 299 249 279 299
22.06 – 29.06 7 289 309 329 279 299 319
29.06 – 06.07 7 309 379 399 299 319 339
06.07 – 13.07 7 399 419 439 389 409 429
13.07 – 20.07 7 419 429 449 399 419 439
20.07 – 27.07 7 419 429 449 399 419 439
27.07 – 03.08 7 419 429 449 399 419 439
03.08 – 10.08 7 419 429 449 399 419 439
10.08 – 17.08 7 419 429 449 399 419 439
17.08 – 24.08 7 409 419 439 389 409 429
24.08 – 31.08 7 369 389 409 359 379 399
31.08 – 07.09 7 269 289 309 259 279 299
07.09 – 14.09 7 249 269 289 239 259 279
14.09 – 21.09 7 179 199 219 169 189 209
21.09 – 28.09 7 149 169 189 139 159 179

Напомени:
За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
Климата е вклучена во цената;
Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
За хигиената на собите се грижат гостите;
За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

Попусти:
За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот термин;
Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!
Плаќање:
Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.
Опис на сместувањето:
1/2 – Студио – број.203 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – Студио – број.204 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – Студио – број.202 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни+ 1 дете до 5,99 години.
1/4 – Студио – број.205 – втор спрат
Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број.201 – втор спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет , балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број.101 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/3 – соба – број 102 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – соба – број 103 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/2 – соба – број 104 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
1/4 – соба – број 105 – прв спрат
Собата има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Превоз:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола – 65€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа Макпетрол кај кружен тек) – 65€ по лице
Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) Трансфер до Битола – 65€ по лице
Деца од 2-11,99год: – 10€ помалку од цената на возрасен
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (автобуска Станица Транскоп на перон) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 65€ по лице
Деца од 2-11,99год: –10€ помалку од цената на возрасен
Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
00:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
02:00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
ЕТА го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

102752ksamil bushati

                                                                                                           КСАМИЛ – ВИЛА БУШАТИ

Вила Бушати. Имa трокреветни, трокреветни со помошен лежај (фотелја на отворање), и четвокреветни студиа (се наоѓаат на високо приземје и цената им е иста како и 1/3+1 студиата). Две лица во соба 1/3 имаат 10 евра попуст
Од плажа е оддалечена 60 метри, на 150м од слободната плажа каде не се плаќаат лежалки .
Студиата се опремени со кујна, клима (вклучена во цена), фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има бесплатен паркинг кој е на располагање на клиентите. Поставен е рутер за Wi-Fi на секој спрат (вклученo во цена). Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.
Дуплексот се наоѓа во станбена зграда нс 100м од вилата. Поседува една дневна соба со два дупли софи на пуштање и плус две спални соби (една со француски лежај и една со два одвоени кревети, кои по потреба се спојуваат).Погоден е за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс капацитет 6 возр+2деца до 11,99год). Опремен е со кујна, 2 клими, голем фрижидер, ТВ, WI-FI.

Локација: 39.768373, 19.999543 Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2023

-Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
-Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
(напомена: првиот и последниот термин се промо цени и не подложат на попуст)

ВИЛА БУШАТИ
Термин Ноќевања 1/3 студио 1/4 и 1/3+1 студио ДУПЛЕКС 6+2
01.06 – 08.06 7 159 179 209
08.06 – 15.06 7 209 229 279
15.06 – 22.06 7 249 269 319
22.06 – 29.06 7 279 299 349
29.06 – 06.07 7 339 359 419
06.07 – 13.07 7 379 399 459
13.07 – 20.07 7 399 429 499
20.07 – 27.07 7 399 429 499
27.07 – 03.08 7 429 449 539
03.08 – 10.08 7 429 449 539
10.08 – 17.08 7 429 449 539
17.08 – 24.08 7 389 409 459
24.08 – 31.08 7 349 369 429
31.08 – 07.09 7 259 279 329
07.09 – 14.09 7 229 249 299
14.09 – 21.09 7 159 179 229

Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур.

 

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

-Битола (Транскоп) – 55€ по лице

-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

  • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • Велес (Мотел Македонија) трансфер до Битола- 00:45 h
  • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола- 00.00 h
  • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.30 h
  • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,20 h
  • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
  • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:00 h
  • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 01.30 h
  • Струга – (пред Х.Дрим) 01:15
alex1

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

– 5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

ВИЛА АЛЕКС
Термин 1/3 студио 1/3+1 студио
01.06-08.06 179 189
08.06-15.06 209 219
15.06-22.06 239 259
22.06-29.06 269 279
29.06-06.07 339 349
06.07-13.07 379 389
13.07-20.07 399 409
20.07-27.07 399 409
27.07-03.08 399 409
03.08-10.08 399 409
10.08-17.08 399 409
17.08-24.08 379 399
24.08-31.08 349 359
31.08-07.09 239 259
07.09-14.09 219 239
14.09-21.09 159 169
21.09-28.09 139 149

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

Опис на сместувањето ( Вила Алекс)
• 1/3 – Студио на прв спрат со поглед кон градот
o Студиото има голем брачен кревет + едиченен кревет, балкон, поглед кон градот, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
o Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 5,99 години.
• 1/3+1 – Студио на приземје
o Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + двосед кој не се пушта, балкон, поглед на градината, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
o Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 5,99 години.
• 1/3 + 1 – Студио на прв спрат со поглед на море
o Студиото има голем брачен кревет + единечен кревет + дополнителен кревет на пуштање, балкон, поглед на на море, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
o Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 години + 1 дете до 4,99 години.

Вила КЛЕОН се наоѓа на само 100 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 100 метри од центарот на Ксамил. Pасполага со двокреветни со дополнително легло, трокреветни соби и трокреветни соби со дополнително легло на приземје, со комплетно опремена сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.
Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Превоз:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:
-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 65€ по лице
-Кавадарци ( Дреново бензинска пумпа, Макпетрол) – 65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:
-Битола (Транскоп) – 55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола-65€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:
• 00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
• 00:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
• 00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
• 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
• 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
• 03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
• 02:00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
• 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
• 01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

Напомени:
• За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
• Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
• Климата е вклучена во цената;
• Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
• За хигиената на собите се грижат гостите;
• За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите

Попусти:
• За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот термин;
• Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

Плаќање:
• Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
• Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
• За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Приговори и поплаки: • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
• Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции
• Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Vila Kleon

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места. Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

– 5% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

ВИЛА КЛЕОН
Термин 1/2 студио 1/3 студио
01.06-08.06 159 179
08.06-15.06 189 209
15.06-22.06 219 239
22.06-29.06 249 269
29.06-06.07 319 339
06.07-13.07 359 379
13.07-20.07 399 409
20.07-27.07 399 409
27.07-03.08 399 409
03.08-10.08 399 409
10.08-17.08 399 409
17.08-24.08 379 399
24.08-31.08 329 349
31.08-07.09 219 239
07.09-14.09 199 219
14.09-21.09
21.09-28.09

Вила КЛЕОН се наоѓа на само 100 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 100 метри од центарот на Ксамил. Pасполага со двокреветни со дополнително легло, трокреветни соби и трокреветни соби со дополнително легло на приземје, со комплетно опремена сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI. Опис на сместувањето (ВИЛА КЛЕОН)
• 1/2 – Студио на приземје
o Студиото е 18м2, има голем брачен кревет, балкон, поглед на градината, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
o Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години + 1 дете до 14,99 години на дополнителен кревет со доплата од 5 евра на ден.
• 1/3 – Студио на приземје
o Студиото е 22м2, има голем брачен кревет + единечен кревет, балкон, поглед на градината, комплетно опремена кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (вклучена во цената) сопствено купатило, бесплатен интернет во собата и во цела вила.
o Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години + 1 дете до 14,99 години на дополнителен кревет со доплата од 5 евра на ден.
Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Превоз:
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:
-Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 65€ по лице
-Кавадарци ( Дреново бензинска пумпа, Макпетрол) – 65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:
-Битола (Транскоп) – 55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола-65€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
-Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:
• 00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
• 00:45 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
• 00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
• 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
• 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
• 03:00 h Битола (автобуска Станица Транскоп на перон)
• 02:00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
• 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
• 01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или доколку настане промена на цената на горивото

Напомени:
• За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
• Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
• Климата е вклучена во цената;
• Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
• За хигиената на собите се грижат гостите;
• За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите

Попусти:
• За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на вториот термин;
• Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

Плаќање:
• Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
• Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
• За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Приговори и поплаки:
• Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

10159_shengjin-2

Шенѓин е нова омилена дестинација за туристите од Македонија која е на Јадранското море. Станува збор за туристичко место одалечено 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца (во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор.

Вила Алберти се наоѓа во строг центар на сама плажа во Шенѓин каде е и главното шеталиште. До вилата има пекара, маркети, менувачница, аптеки и кафулиња.Вилата располага со четирикреветни студија и шестокреветни апартмани. Истите се опремени со тоалет, балкон (мал), гардеробер (мал), фрижидер, мини кујна, решо со една рингла за приготвување на лесна храна, ТВ и клима уред (вклучена во цена). Исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите.  Објектот е обезбеден со камери,паркинг(ограниченбројнаместа)и Wi-Fi.

1/4стд-Браченкревет+креветинаспрат
1/6апп- Во спалната соба брачен кревет, во кујната брачен и 2 кревета на спрат

 

Термин Ноќевања Студио 1/4 Апартман 1/6
26.05-02.06.2024 7 99€ промо 119€ промо
02.06-09.06.2024 7 169€ 199€
09.06-16.06.2024 7 258€ 288€
16.06-23.06.2024 7 298€ 328€
23.06-30.06.2024 7 318€ 348€
30.06-07.07.2024 7 368€ 398€
07.07-14.07.2024 7 418€ 448€
14.07-21.07.2024 7 418€ 458€
21.07-28.07.2024 7 418€ 458€
28.07-04.08.2024 7 438€ 478€
04.08-11.08.2024 7 438€ 478€
11.08-18.08.2024 7 438€ 478€
18.08-25.08.2024 7 408€ 448€
25.08-01.09.2024 7 368€ 398€
01.09-08.09.2024 7 258€ 288€
08.09-15.09.2024 7 228€ 238€
15.09-22.09.2024 7 198€ 228€
22.09-29.09.2024 7 109€ промо 129€ промо

 

Цена за автобуски превоз (повратен билет):

Ø  Возрасен – 50 €
Ø  Деца од 3 до 12 години – 40 €
Ø  Деца до 3 години бесплатно (не користи седиште)

Туристичка такса 1.5 € од ноќ од студио/апартман- се плаќа при уплата на аранжман – задолжително

Напомени:
Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
Цените се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања
Доплата за туристичка такса 1.5 € на ден по апартман (се плаќа во агенција)
Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд)
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена
Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената
Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Постелнина и пешкири има на првиот ден на престојот и истите не се заменуваат од страна на сопствениците.
Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)