Just one second...

 
0011411_vila-penelope-skala-potamia_550

                                                                                                   Вила Пенелопе – Скала Потамиа


Скала Потамиа
е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.
Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата).
Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата)
Вилата не располага со сопствен паркинг.

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Penelope – Skala Potamia
на 20 метри од море
термин Број на ноќи 1/2 студио стандард
  макс. 2 лица
24.05.2024 7               119 €
31.05.2024 7               139 €
07.06.2024 7               175 €
14.06.2024 7               215 €
21.06.2024 7               265 €
28.06.2024 7               325 €
05.07.2024 7               369 €
12.07.2024 7               429 €
19.07.2024 7               469 €
26.07.2024 7               469 €
02.08.2024 7               469 €
09.08.2024 7               469 €
16.08.2024 7               469 €
23.08.2024 7               389 €
30.08.2024 7               315 €
06.09.2024 7               255 €
13.09.2024 7               179 €
20.09.2024 7               139 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштaњето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути
(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос
·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
·         Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

                                                                                                           

0010028_vila-aleksandra-limenas_550

                                                                                                     

                                                                                                           Вила Александра – Лименас


Вила Александра
е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса.
Еко студиото – тераса со поглед на внатрешноста

Координати 40º 46’38.38″N 24º 42′ 26.27″E

Villa Aleksandra – Limenas  
1/2  студио (еко) 1/2 студио стандард 1/3 студио стандард  
мин.
2 лица
мин. 2 лица мин. 3 лица  
                99 €               139 €             149 €  
              119 €               159 €             169 €  
              155 €             195 €            205 €  
              195 €             225 €           235 €  
             245 €             285 €           295 €  
              305 € 345 €           35 €  
              349 € 389 €           399 €  
              409 € 449 €           459 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              449 € 489 €           499 €  
              369 €             409 €           419 €  
              295 €             325 €           335 €  
              235 €             275 €             285 €  
              159 €             189 €             199 €  
              119 €               159 €             169 €  

 

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч. (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)

Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

 

0011417_vila-eleni-potos_550

                                                                                                             Вила Елени – Потос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.
Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″
Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               119 €             129 €           159 €          189 €          179 €
31.05.2024 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €
07.06.2024 7               189 €             199 €           219 €          249 €          239 €
14.06.2024 7               245 €             255 €           275 €          205 €          295 €
21.06.2024 7               285 €             295 €           315 €          355 €          345 €
28.06.2024 7               315 €             325 €           345 €          385 €          375 €
05.07.2024 7               389 €             399 €           419 €          459 €          449 €
12.07.2024 7               459 €             469 €           489 €          529 €          519 €
19.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
26.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
02.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
09.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
16.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
23.08.2024 7               409 €             419 €           449 €          489 €          479 €
30.08.2024 7               335 €             345 €           365 €          404 €          395 €
06.09.2024 7               275 €             285 €           305 €          355 €          345 €
13.09.2024 7               199 €             209 €           229 €          269 €          259 €
20.09.2024 7               159 €             169 €           189 €          219 €          209 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час
( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос
·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

0010070_atina-studios-golden-bi_550

Атина Студиос – Голден бич

Вила Атина Студиос е лоцирана во Голден Бич на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса со тенди. Вилата располага и со сопствен паркинг и двор за користење на гостите со гарнитура за седење.
Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Vila ATHINA – Golden Beach
на 70 метри од плажа , поглед кон море
термин Број на ноќи 1/2+1  студио стандардна соба 1/3 студио

стандарна соба

    макс. 2 лица и 1 дете до 10 години Макс. 3 лица
24.05.2024 7               149 €             159 €
31.05.2024 7               179 €             189 €
07.06.2024 7               235 €             244 €
14.06.2024 7               285 €             295 €
21.06.2024 7               315 €             325 €
28.06.2024 7               385 €             395 €
05.07.2024 7               425 €             435 €
12.07.2024 7               485 €             495 €
19.07.2024 7               535 €             545 €
26.07.2024 7               535 €             545 €
02.08.2024 7               535 €             545 €
09.08.2024 7               535 €             545 €
16.08.2024 7               535 €             545 €
23.08.2024 7               455 €             465 €
30.08.2024 7               375 €             385 €
06.09.2024 7               315 €             325 €
13.09.2024 7               229 €             239 €
20.09.2024 7               179 €             189 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
·         Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот
·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.
·         Во собите има опремено мини кујна
·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Цена за превоз

Возрасни: 80 евра
Деца од 2 – 12 години: 65 евра
Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)
·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
·         Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски
Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија
Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија
Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

655_skijatos2

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила “Spiridoula“ е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со двокреветни и трикреветни студија, четирикреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Сите соби се со комплетно опремена кујна, клима уред (се доплаќа),  WiFi, балкон.

 

Термин

 

Ноќевања

 Вила Спиридула
Цена Доплата за 3 то и 4 то лице Доплата за деца до 12 години
29.05 7 129€ 89 € 69 €
05.06 7 139€ 99 € 69 €
12.06 7 159€ 109 € 69 €
19.06 7 219€ 129 € 69 €
26.06 7 239€ 149 € 69 €
03.07 7 289€ 169 € 69 €
10.07 7 289€ 179 € 69 €
17.07 7 289€ 189 € 69 €
24.07 7 289€ 189 € 69 €
31.07 7 289€ 189 € 69 €
07.08 7 289€ 189 € 69 €
14.08 7 289€ 189 € 69 €
21.08 7 239€ 179 € 69 €
28.08 7 229€ 169 € 69 €
04.09 7 199€ 139 € 69 €
11.09 7 179€ 119 € 69 €
18.09 7 159€ 89 € 69 €

Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на сместување, поаѓањето е ден претходно (вторник)

Во цената е вклучено:

Ø  Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:

Ø  Автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;

Ø  Трето и четврто  лице плаќаат според табелата;

Ø  Прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;

Ø  Дете до 2 години бесплатно (без седиште);

Во цената не е вклучено:

БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 35 € / 2.170 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;

Ø  Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Ø  Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 60 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;

Ø  Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;

Ø  За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

НАПОМЕНИ:

Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.

Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени
кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате  клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Метрополиен Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)