Just one second...

 
olympia 1
oli 3
oli 4
oli 5
oli 6
oli 7
oli 8
oli

Вила Олимпија се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плажата во Калитеа, на десната страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 1/4 апартмани,комплетно реновирани во 2024 година,со вклучена клима во цената,беплатен интернет,со базен само за гостите на вилата,двор со моќност за правење скара.Паркинг е дозволен пред самата вила  и е бесплатен.Во близина на вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.

Датум Тип на соба Цена
18.05-25.05.2024 1/4  АПП 350€
25.05-01.06.2024 1/4  АПП 350€
01.06-08.06.2024 1/4  АПП 385€
08.06-15.06.2024 1/4  АПП 420€
15.06-22.06.2024 1/4  АПП 455€
22.06-29.06.2024 1/4  АПП 595€
29.06-06.07.2024 1/4  АПП 595€
06.07-13.07.2024 1/4  АПП 665€
13.07-20.07.2024 1/4  АПП 700€
20.07-27.07.2024 1/4  АПП 770€
27.07-03.08.2024 1/4  АПП 770€
03.08-10.08-2024 1/4  АПП 770€
10.08-17.08.2024 1/4  АПП 770€
17.08-24.08.2024 1/4  АПП 700€
24.08-31.08.2024 1/4  АПП 630€
31.08-07.09.2024 1/4  АПП 595€
07.09-14.09.2024 1/4  АПП 490€
14.09-21.09.2024 1/4  АПП 420€

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице
·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Meтрополитен Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.

MARIA

 

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла (поставени нови душеци на секое легло во 2021) на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен    интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници… Вилата е во сопствен закуп на Т.А. Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

“Maria”
Ханиоти
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 105 125 145 165 195 225 420 450 480 480 480 480 480 245 225 195 165 145 115
1/3 студио 115 135 165 195 225 255 460 490 520 520 520 520 520 275 255 225 195 165 125
1/3+1 студио 115 145 185 215 245 275 490 520 550 550 550 550 550 295 275 245 215 185 125
опис на  ценовникот  цени по лице со превоз цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата од мин. 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неотино / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);

–  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

–  Доплата за туристичка такса – околу 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);.

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

victoria

                                                                                            Вила Викторија-Лето во Неа Плагиа 2024

Населбата Неа Плагиа е споена со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата што се лоцирани покрај самата плажа. Целото туристичко место станува атрактивно особено во вечерните часови кога шеталиштето започнува да се полни со најразновидни тезги на отворено каде туристите можат да пазаруваат по пристапни цени. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Сместување

Вила Викторија-Апп бр.3
Вила Викторија се наоѓа на 50м од плажа.АПартман број 3 е за 5лица. Се наоѓа на прв спрат. Има две спални соби во кој во едната има брачен кревет и еден кревет на разлекување а во другата соба два единечни кревети.Кујна со терпезарија, купатило и две тераси од која едната е со директен поглед на море. Кујната е опремена со основен прибор за подготовка на лесна храна. Клима и WIfi се вклучени во цена.

Вила Викторија-Апп бр.4
Вила Викторија се наоѓа на 50м од плажа.Апартман број 4 е за 5лица. Се наоѓа на втор спрат. Има две спални соби во кој во едната има брачен кревет и еден кревет и еден единечен а во другата соба еден единечен и кревет на равлекување. .Кујна со терпезарија, купатило и две тераси од која едната е со директен поглед на море. Кујната е опремена со основен прибор за подготовка на лесна храна. Клима и WIfi се вклучени во цена.

Термини Редовна цена
19.05-26.05.2024 260e
26.05.02.06.2024 280e
02.06-09.06.2024 320e
09.06-16.06.2024 350e
16.06-23.06.2024 380e
23.06-30.06.2024 400e
30.06-07.07.2024 420e
07.07-14.07.2024 450e
14.07-21.07.2024 480e
21.07-28.07.2024 500e
28.07-04.08.2024 500e
04.08-11.08.2024 500e
11.08-18.08.2024 500e
18.08-25.08.2024 500e
25.08-01.09.2024 470e
01.09-08.09.2024 440e
08.09-15.09.2024 380e
15.09-22.09.2024 360e
22.09-29.09.2024 300e

Во цената е вклучено
-7 ноќевања во Вила Викторија
-Користење на клима

Во цената не е вклучено
-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно
-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.

mediteran 1

Апартмани “Mediteran” се наоѓаат на 50m од плажа/море во крајниот дел на Неа Модања, кадешто е најубавата плажа на Модања (широка плажа – ситен песок – бистра вода),  и околу 400м од центарот. Вилата има голем двор со многу зеленило. Апартманите се на II кат и имат поглед на море. Распоредот е следен: дневна соба со поглед кон море / кујна со шанк, кауч на спуштање за две лица, спална соба со брачен кревет за две лица, купатило, голема аголна тераса со поглед кон море на која се излегува од двете соби. Апартманите се  опремени со: голема кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената), како и бесплатен  интернет. Од дворот на вилата се излегува на плажа (најубавата плажа во Неа Модања со ситен песок, на која што има лежалки и простор за сопствен чадор и лежалки.  Апартманите во сопствен закуп на Т.А. Медитеран и се наоѓаат  на II кат.

“Mediteran”
Неа Модања
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07  14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
АПТ /2+2/ (со 1 спална) 95 125 155 195 235 275 505 555 605 605 605 605 605 285 255 225 185 145 105
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;
–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд;
–  Во термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
–  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години – БЕСПЛАТНО;
–  Поради генерално чистење на апартманите, после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
–  Организиран превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
–  Превозот ги остава/зема патниците пред вилата
–  Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО!!
–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. (без седиште) – бесплатно;
– Доплата за патничко осигурување.

                                                                  За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ 

101552thea (2)

Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.Наспроти вилата има продавници, ресторани, гиро, голем маркет Мазутис, фурна, продавници за сувенири, бунди, бижутерии и летна опрема.

Студијата 2+1 имаат капацитет за 2 возрасни лица + 1 дете, и одредени соби можат да примат 3 возрасни лица, но да се има во предвид дека спaлното легло е со помали мерки. Студијата располагаат со едноспално легло со помали мерки на кој би спиеле возрасен и дете и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон со поглед на море, клима без доплата, ТВ и wi-fi.

Трокреветните студија имаат 3 легла, т.е едно поголемо во мерки од стандардно 90см легло, и две стандардни легла. Капацитетот на овие студија е 3 возрасни лица или 2 возрасни со 2 деца од кој едното спие со родител на поголемото легло.Сите студија имаат балкон со поглед на море, сопствен тоалет, мини кујна со прибор за готвење и јадење, плазма тв, клима и wi-fi.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА ТЕА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Студио 2 возр + 1 дете Студио 3 возр +1 дете Коментар
19.05-26.05.2024 7 109 119 Промо цена
26.05-02.06.2024 7 159 179 Промо цена
02.06-09.06.2024 7 219 259 Промо цена
09.06-16.06.2024 7 299 329
16.06.-23.06.2024 7 369 399
23.06-30.06.2024 7 419 439
30.06-07.07.2024 7 539 559
07.07-14.07.2024 7 549 579
14.07-21.07.2024 7 579 609
21.07-28.07.2024 7 619 639
28.07-04.08.2024 7 619 639
04.08-11.08.2024 7 619 639
11.08-18.08.2024 7 619 639
18.08-25.08.2024 7 509 519
25.08-01.09.2024 7 449 469
01.09-08.09.2024 7 329 349
08.09-15.09.2024 7 299 319
15.09-22.09.2024 7 229 249 Промо цена
22.09-29.09.2024 7 149 179 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Meтрополитен Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.

меропи

ВИЛА МЕРОПИ – КАЛИТЕА

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.
Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица, или 2 возрасни лица со 2 деца од кои второто дете да нема полни 6 години бидејќи дели легло со родители, и не му следува дополнително легло.

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

                                            -7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

МЕРОПИ КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Нокевања Triple Коментар
19.05-26.05.2024 7 99 Промо цени
26.05-02.06.2024 7 139 Промо цени
02.06-09.06.2024 7 189 Промо цени
09.06-16.06.2024 7 229
16.06.-23.06.2024 7 269
23.06-30.06.2024 7 379
30.06-07.07.2024 7 429
07.07-14.07.2024 7 439
14.07-21.07.2024 7 459
21.07-28.07.2024 7 489
28.07-04.08.2024 7 489
04.08-11.08.2024 7 489
11.08-18.08.2024 7 489
18.08-25.08.2024 7 369
25.08-01.09.2024 7 309
01.09-08.09.2024 7 249
08.09-15.09.2024 7 209 Промо цени
15.09-22.09.2024 7 139 Промо цени
22.09-29.09.2024 7 99 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

dimitra(2

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА

Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, (клима со доплата 5еур на ден на лице место) и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима со доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата и wi-fi.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

                                          -7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Сутерен 1/3  (студио за 3 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/5 (студио за 5 лица) Коментар
19.05-26.05.2024 7 89 99 109 139 Промо цени
26.05-02.06.2024 7 119 129 139 169 Промо цени
02.06-09.06.2024 7 169 189 199 229 Промо цени
09.06-16.06.2024 7 239 259 289 319
16.06.-23.06.2024 7 279 299 309 339
23.06-30.06.2024 7 329 349 369 409
30.06-07.07.2024 7 399 409 439 469
07.07-14.07.2024 7 409 419 479 499
14.07-21.07.2024 7 429 439 489 509
21.07-28.07.2024 7 479 489 529 569
28.07-04.08.2024 7 489 499 539 579
04.08-11.08.2024 7 489 499 539 579
11.08-18.08.2024 7 479 489 529 569
18.08-25.08.2024 7 349 359 369 409
25.08-01.09.2024 7 299 309 329 369
01.09-08.09.2024 7 199 209 219 349
08.09-15.09.2024 7 149 159 169 209 Промо цени
15.09-22.09.2024 7 119 129 139 179 Промо цени
22.09-29.09.2024 7 79 89 99 129 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

·         -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
·         -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
·         -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
·         -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
·         -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

·         Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
·         Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
·         Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
·         Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

                                                                                                       

LA PLAGE

                                                                                                       Куќа “La Plage”-  Неа Флогита

                                                                                                                 40.255254, 23.224670

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики,бистрината на водата,авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови.Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. Насамо 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Куќа „LaPlage“ е лоцирана во новиот дел на НеаФлогита, прва линија море, на сама плажа. Располагаме со 3 четири креветни студија, 2 четири креветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море). Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ,  сопствени реновирани тоалети со пешкири.Интернетот и климата се вклучени во цената. Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат поволности.

Студио бр. 1 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Дуплекс бр. 2 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во прва спална соба има француски кревет  за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

Студио бр. 3 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и аголна гарнитура на пуштање.

Апартман бр.4 – прв кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица а во дневна соба софа на пуштање.

Студио бр. 5 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање.

Апартман бр.6 – втор кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица и софа на пуштање а во дневна соба софа на пуштање.

Дуплекс бр. 7 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса с одиректен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во дневна соба има аголна гарнитура на пуштање, во една соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

                                                                                                               1.Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

19.05. 7 ноќи 89 99 89 69 99
26.05. 7 ноќи 109 119 109 99 109
02.06. 7 ноќи 129 139 129 109 129
09.06. 7 ноќи 169 179 179 119 149
16.06. 7 ноќи 209 229 189 139 159
23.06. 7 ноќи 229 249 209 149 179

* цена по лице со вклучен превоз

 

2. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз
Термин Ноќевања  1/3+1

студио

бр.1

 1/3+1

студио

бр. 3 и 5

 

1/3+1

апартман

(апартман бр.4)

1/4+1

апартман

(апартман бр.6)

1/5+1

дуплекс

(дуплекс бр.2)

1/5+2

дуплекс

(дуплекс бр.7)

30.06. 7 ноќи 549 579 689 699 759
07.07. 7 ноќи 579 609 729 749 799
14.07. 7 ноќи 619 649 769 789 849
21.07. 7 ноќи 619 649 769 789 849
28.07. 7 ноќи 619 649 769 789 849
04.08. 7 ноќи 619 649 769 789 849
11.08. 7 ноќи 619 649 769 789 849
18.08. 7 ноќи 619 649 769 789 849
25.08. 7 ноќи 589 629 739 759 809

                                                                                * цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

 

1.Вонсезонски  цени

Ценитевотабелатасеоднесуваатза 7 ноќевањасовклученпревозполице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

01.09. 7 ноќи 209 229 189 139 159
08.09. 7 ноќи 179 199 179 119 149
15.09. 7 ноќи 129 139 139 109 129
22.09. 7 ноќи 99 109 99 89 109

                                                                                                         * цена по лице со вклучен превоз

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа

:
–          За возрасни 3.100 мкд. (50евра), еден правец 2.480мкд. (40евра)
–          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35евра)
–          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат  БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чистасостојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импала Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала Травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
 

tzimbukas

                                                   Комплекс ‘Tsimpoukas villas’

                                                                   Неа Флогита

                                                                                                                     40.260701, 23.210444

                                                                               попуст – 12 % заклучно со 20.04.2024 (сабота) за целосни уплати

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики,бистрината на водата,авенијата на палмите,боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови.Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. Насамо 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Комплексот „Цимбукас виласе лоциран на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на НеаФлогита. Оддалечена е околу 60 метри максимум од песочната плажа. Има сопствен затворен паркинг, голем убаво уреден зелен двор со ѕидана скара. Располагаме со 2  мезонети за 4 лица во вилата, кои на приземјето имааат два одвоени кревета и комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет, а на спратот брачен – француски кревет.Исклучително квалитетно уредена, во комбинација на модерен и традиционален стил, дрво и камен. Пред секоја од мезонетите има голем трем – тераса. Куќата е една од најквалитетните воопшто во понудата на нашиот пазар која сигурно ќе ги задоволи вкусовите и на најпробирливите патници. Изградена е целосно во лето 2020 година.Интернетот и климата се вклучени во цената.

1.      Вонсезонски цени *
Термин Ноќевања Цена по лице
02/06-09/06 7 195
09/06-16/06 7 225
16/06-23/06 7 245
23/06-30/06 7 275

* Задолжително плаќаат 2 лица

2.       Сезонски цени
Термин Ноќевања 1/4 мезонета
30/06-07/07 7 639
07/07-14/07 7 689
14/07-21/07 7 749
21/07-28/07 7 749
28/07-04/08 7 749
04/0811/08 7 749
11/0818/08 7 749
18/0825/08 7 749
25/0801/09 7 699

 

* Наем на мезонета

1.       Вонсезонски цени *
Термин Ноќевања Цена по лице
01/0908/09 7 275
08/0915/09 7 245
15/0922/09 7 195
22/0929/09 7 135

* Задолжително плаќаат 2 лица

Напомени и услови:

·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:

–          За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
–          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170 мкд. (35 евра)
–          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

·         ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.

·         Во вонсезонските цени во мезонет плаќаат минимум 2лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат  БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
·         Во мезонетот дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
·         Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
·         Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
·         Цените се изразени воевра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
·         Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
·         Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата вo цена.
·         Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
·         Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
·         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
·         Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по мезонет.
·         Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
·         Mетрополитен Травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во било кој објект од целата понуда.
·         Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
·         Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала Травел“ и на саматаа генција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Blue & white

                                                                                                                    Куќа “Blue and White”
Неа Флогита

40.25894, 23.21992

попуст – 12 % за целосна уплата заклучно со 20.04.2024 (сабота)

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики,бистрината на водата,авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови.Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа “Blue and White”е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа Флогита.Оценка на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на НеаФлогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 4високо квалитетни четири креветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот еобезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супер маркет е оддалечен на 150 метри.

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби,модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.
1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.
1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 – приземје. Дуплекс апартманот е простран, огромен и многу комотен трособен стан. Располага со 2 одвоени спални соби со француски кревети, опремени со плакари. Во дневниот престој има единечен кревет и две софи на пуштање. Кујната е оделена посебно и е комплетно опремена со сите потребни елементи, голема трпезариска маса, голем електричен шпорет и фрижидер како и машина за перење. Тоалетот е простран и е со туш. Апартманот има сопствема, огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, опремен е и со клима уред ТВ и Wi-Fi кои се вклучени во цената. Погоден за големи семејства или за 2 семејства со помали деца.
1/4 дуплекс апартман бр.B1– прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.
1/4+1 дуплекс апа

1/4 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

                                                                                                           1.     Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартман бр. А1и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
19/05-26/05 7 79 89 89 99
26/05-02/06 7 89 99 99 109
02/06-09/06 7 99 109 109 119
09/06-16/06 7 119 129 139 149
16/06-23/06 7 129 139 149 159
23/06-30/06 7 149 159 169 179

2.Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 1/4 дуплекс апартман бр. B2 1/4 дуплекс апартман бр. А2  

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3

30/06-07/07 7 649 679 729 779
07/07-14/07 7 689 729 769 829
14/07-21/07 7 749 779 829 899
21/07-28/07 7 749 779 829 899
28/07-04/08 7 749 779 829 899
04/0811/08 7 749 779 829 899
11/0818/08 7 749 779 829 899
18/0825/08 7 749 779 829 899
25/0801/09 7 699 739 779 849

                                                                                                               3.Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)3.

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
01/0908/09 7 139 149 159 169
08/0915/09 7 119 129 139 149
15/0922/09 7 89 99 109 119
22/0929/09 7 79 89 89 99

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни3.100 мкд. (50евра), еденп равец 2.480мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, напромотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Импала травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Импала травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)