Just one second...

 
алегро

                                                                                Allegro Maisonette Lux -Лето во Ормос Панагиас

Локација и краток опис: вилата e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 8 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. На првото ниво има тоалет, комплетно опремена кујна со прибор, голем фрижидер, микро, рерна, решо за готвење, машина за перење, трпезариска маса, ТВ, клима и софа на извелекување и можност за уште еден дополнителен кревет. На второто ниво на приземје се распоредни 2 спални соби, првата со брачен кревет, втората со 2 единечни кревет, тоалет и излез кон голема тераса со двор, со приватен базен и летниовец со скара и простор за седење. Гостите имаат на располагање приватен паркинг и бесплатен Wi-Fi интернет. Локацијата на оваа луксузна вила е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкидики.
Блиски содржини: на пешачка дистанца од вилата има помали продавници, таверни, кафе барови, рибара, пекара, водени спортови и останати туристички содржини.

Плажи во околина:

– Трани Амудиа плажа 400м
– Латура плажа 1,5км (3мин со кола)
– Лагониси 1,8км (3мин со кола)
– Талго плажа 2,5 км (4мин со кола)

План и програма

Лето 2024 во Ормос Панагиас во кое нудиме за вас 19 термини на располагање во Allegro Maisonette Lux.
Термини почнувајќи од 19.05.2024 до 29.09.2024.

Во цената е вклучено
-Наем на мезонет за 7 ноќевања

Во цената не е вклучено
-Превоз за возрасни 50евра по лице повратен билет , за деца до 11,99 години 40 евра повратен билет
-Патничко осигурување
-Индивидуални трошоци

Важно
-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра за наем, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Термини Редовна цена Капацитет
19.05.24-26.05.2024 579е 1/6+1
26.05.24-02.06.2024 659е 1/6+1
02.06.24-09.06.2024 759 e 1/6+1
09.06.24-16.06.2024 829е 1/6+1
16.06.24-23.06.2024 999е 1/6+1
23.06.24-30.06.2024 1099 e 1/6+1
30.06.24-07.07.2024 1139 e 1/6+1
07.07.24-14.07.2024 1299 е 1/6+1
14.07.24-21.07.2024 1399 е 1/6+1
21.07.24-28.07.2024 1499 е 1/6+1
28.07.24-04.08.2024 1499 е 1/6+1
04.08.24-11.08.2024 1499 е 1/6+1
11.08.24-18.08.2024 1499 е 1/6+1
18.08.24-25.08.2024 1399 е 1/6+1
25.08.24-01.09.2024 1139 e 1/6+1
01.09.24-08.09.2024 899 e 1/6+1
08.09.24-15.09.2024 799 e 1/6+1
15.09.24-22.09.2024 699 e 1/6+1
22.09.24-29.09.2024 599 e 1/6+1
101735decavile

                                                                                             ГЕРАКИНИ – АПАРТ СТУДИА ДЕКАВИЛ

Апарт-студиата Декавил се наоѓаат на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Вилата се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год или возрасен) и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД
-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

GERAKINI – DECAVILLE
НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
  1/2 gv 1/2 ssv 1/2+1 возр 1/4 студио
18.05-25.05.2024 89 99 149 179
25.05-01.06.2024 119 139 199 219
01.06-08.06.2024 209 229 269 289
08.06-15.06.2024 289 309 349 369
15.06-22.06.2024 319 339 379 409
22.06-29.06.2024 379 399 439 479
29.06-06.07.2024 439 459 509 539
06.07-13.07.2024 459 469 519 549
13.07-20.07.2024 499 529 589 609
20.07-27.07.2024 499 529 589 609
27.07-03.08.2024 529 559 619 639
03.08-10.08.2024 529 559 619 639
10.08-17.08.2024 529 559 619 639
17.08-24.08.2024 369 389 459 489
24.08-31.08.2024 329 349 419 439
31.08-07.09.2024 279 289 309 329
07.09-14.09.2024 239 249 279 309
14.09-21.09.2024 139 159 199 229
21.09-28.09.2024 109 129 179 209

Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5еур на ден, се плаќа во објектот на рецепција

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

-Скопје (Дрводекор) – 55еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес –70еур по лице
-Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 55еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –55еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 55еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –60еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

                                                                                              

                                                                                                       

Vila Emanouela

 

                                                                                                  ВИЛА ЕМАНУЕЛА – САРТИ

Emanuela се наоѓа во новиот дел на Сарти, оддалечена на 200 м од плажа. Располага со квалитетни и модерно опремени студија, наменети за сместување на три лица, како и четворокреветни апартмани. Сите сместувачки единици се наоѓаат на приземје, околу базенот. Сите се комплетно опремени и имаат кујнски дел, купатило, трем тераса, ТВ, бежичен интернет и клима уред со доплата од 6 еур на ден на лице место за (Мај, Јуни и Септември) од 01.07-31.08.2024 е вклучена во цена. Објектот поседува паркинг, скара, базен со лежалки и чадори.

-5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВДЕНОСТ ОД 62МКД

На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термина
Првиот и последните два термина се промо цени

Понудата се однесува исклучиво за со сопствен превоз.
ВИЛА Емануела – САРТИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПП ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3 студио 2/4 апп
25.05-01.06.2024 7 209 259
01.06-08.06.2024 7 289 369
08.06-15.06.2024 7 369 449
15.06-22.06.2024 7 409 499
22.06-29.06.2024 7 479 549
29.06-06.07.2024 7 559 679
06.07-13.07.2024 7 609 749
13.07-20.07.2024 7 609 749
20.07-27.07.2024 7 609 749
27.07-03.08.2024 7 609 749
03.08-10.08.2024 7 629 769
10.08-17.08.2024 7 629 769
17.08-24.08.2024 7 529 629
24.08-31.08.2024 7 429 529
31.08-07.09.2024 7 359 459
07.09-14.09.2024 7 309 409
14.09-21.09.2024 7 229 269
21.09-28.09.2024 7 149 209

                                                                                                       

101755евангелиа

                                                                                                         ВИЛА ЕВАНГЕЛИЈА – САРТИ

Вила Евангелија се наоѓа во мирниот дел на Сарти, на околу 50м од плажа. Вилата располага со трокреветни студиа, од кој три со страничен поглед на море и една без поглед
Сите соби се трокреветни со еден брачен кревет и еден единечен се наоѓаат на втор спрат и располагаат со клима (5еур доплата на ден) на лице место, ТВ, интернет (не гарантираме за брзината на истиот) кујна, тоалет, тераса. Сликите се од информативен карактер.
Капацитет на сместување 3 лица (максимум дозволено плус дете до 2год, кое дели легло со родители)
-Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
-Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз) за оваа понуда не нудиме превоз
-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).
(напомена: првите два и последните три термина се промо цени и не подложат на попуст)

ВИЛА ЕВАНГЕЛИА – САРТИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3 пог.градина 1/3 ссв
25.05-01.06.2024 7 139 159
01.06-08.06.2024 7 209 219
08.06-15.06.2024 7 289 309
15.06-22.06.2024 7 329 339
22.06-29.06.2024 7 389 409
29.06-06.07.2024 7 459 469
06.07-13.07.2024 7 479 489
13.07-20.07.2024 7 509 519
20.07-27.07.2024 7 519 529
27.07-03.08.2024 7 529 539
03.08-10.08.2024 7 529 539
10.08-17.08.2024 7 529 539
17.08-24.08.2024 7 429 439
24.08-31.08.2024 7 329 339
31.08-07.09.2024 7 269 279
07.09-14.09.2024 7 229 239
14.09-21.09.2024 7 189 199
21.09-28.09.2024 7 129 139

 

Vila Rania

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.
Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа и на 300м од центарот на градот.

  • 1/4 апп -број 4 (прв кат)-нема поглед. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
  • 1/4 апп -број 5 (прв кат)-нема поглед. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
  • 1/4 апп -број 9 (втор кат)-поглед море. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
  • 1/3 апп -број 7 (втор кат)-поглед море. Соба со брачен и единечен кревет. Посебна кујна и купатило.
  • 1/3 апп -број 10 (втор кат)-нема поглед. Соба со брачен и единечен кревет. Посебна кујна и купатило.
  • 1/5 апп -број 11 (трет кат)-поглед море. Соба со два единечни кревети и уште една соба која е поврзана со кујната и има исто два единечни кревети, во дневната има еден единечен кревет.Помеѓу дневната и кујната нема врата. Големо купатило.
ТЕРМИН НАЕМ 1/3 АПП 1/4 АПП 1/5 АПП
26.05 7 ноќи 260 310 360
02.06 7 ноќи 320 370 410
09.06 7 ноќи 410 460 490
16.06 7 ноќи 450 490 510
23.06 7 ноќи 490 530 580
30.06 7 ноќи 510 550 610
07.07 7 ноќи 560 590 660
14.07 7 ноќи 630 690 750
21.07 7 ноќи 630 690 750
28.07 7 ноќи 630 690 750
04.08 7 ноќи 630 690 750
11.08 7 ноќи 630 690 750
18.08 7 ноќи 590 650 710
25.08 7 ноќи 510 580 660
01.09 7 ноќи 400 450 510
08.09 7 ноќи 320 370 470
15.09 7 ноќи 270 320 360
22.09 7 ноќи 230 250 290

Попуст 15 % за 50 % уплата заклучно со 31.03.2024

 

Во цената е вклучено
– Наем на 7 ноќевања/8 дена
– Wi fi интернет
– Вклучена клима
Во цената не е вклучено
– Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
– Здравствено и патничко осигурување

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ
Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.http://raniahouse.gr/

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:
Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Седиште
Дозволете долгогодишното искуство на нашиот тим да ви помогне.
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТМетрополитен на социјални мрежи
Бидете во тек со сите актуелни понуди
AVANTAGEHeadquarters
Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via empowerment.
OUR LOCATIONSWhere to find us
https://www.metropoliten.com.mk/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
GET IN TOUCHAvantage Social links
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)

Copyright by Метрополитен Травел ДОО. All rights reserved. Developed by Kikilix.(https://kikilix.com)